שמה – ימימה אביטל – נלחש מפה לאוזן, מועבר  בין תלמידיה ומעריציה כשם של צדיקה קדושה. לכאורה, לא היה דבר בתולדות חייה של מי שנולדה בקזבלנקה (מרוקו) בשנת 1929 , אחת משבעת ילדיה של משפחת יעיש קשת היום, שעשוי היה להעיד שבבוא היום תיהפך סימה אבוטבול למורת נבוכים, לכוהנת, לאישה אשר השפעתה על חיי אנשים היא עצומה;  אישיות הסוחפת המוני מעריצים לא באמצעות כריזמה הוא כושר רטורי יוצא דופן אלא בשל הילת הקדושים אפופת הסוד והמסתורין  שלה, בשל יכולות התקשור שלה עם עולמות שונים – פנימיים וחיצוניים, עליונים ותחתונים.

רבים צבאו על פתחה של ימימה אביטל ושתו בצמא ובשקיקה את תורתה, אשר מעולם לא נוסחה כמשנה מסודרת. היא ריפאה אנשים ממצוקות קיומיות חריפות לא באמצעות טיפול פסיכולוגי, אף שהיתה בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה,  אלא בשל כוח התפילה העצום שלה.

ימימה אביטל, שתורתה  – תורת החשיבה ההכרתית – קרויה על שמה ( Buy Cheap Eurax cream Without a Prescription שיטת ימימה) ייחדה זמן לא מבוטל – יומיים בשבוע! –  לישיבה  על- יד מיטות חולים ולהתפלל להחלמתם ולישועתם.  ייעוד חייה ושליחותם היו לסייע לבני אדם להירפא מחולי וממצוקה ולאפשר להם,  באמצעות תהליך לימוד מעמיק של שיטתה לשנות את חייהם ולהשתנות בתוכם.

שיטת ימימה מיסודה של ימימה אביטל היא שיטה פתוחה, מעין תבנית או מסגרת, שבה מוזמנים  התלמידים לצקת את התכנים האישיים שלהם. "מכון המעיין" שיסדה ימימה אביטל בשנת 1987 ( לימים העתיקה אותו לתל-אביב) ומרכזי לימוד בערים שונות בארץ הם מעין מעבדות שבהן המשתתפים מעלים ומעבדים את חומרי חייהם במגוון  נושאים.

היות שימימה אביטל מיעטה להיחשף, אסרה להקליט את דבריה ולצלם אותה, היא נותרה אלמונית עבור רבים. בגלל צניעותה לא הותירה משנה כתובה. ייתכן שטעם נוסף להימנעותה מהעלאת שיטת ימימה על הכתב היא הרצון לאפשר לכל אחד לגלות את עצמו על פי דרכו ולא כמצוות אנשים מלומדה.

שיטת ימימה אביטל מאפשרת לתלמידים לצעוד במסע חייהם כמסע של גילוי עצמי מרתק, מאתגר וחווייתי. עדויות של מי שהשתתפו במסע מוכיחות על שיפור מדהים, דרמטי, בחייהם ובחיי מי שחייהם משיקים להם.