יש לי חבר טוב ויקר. איש רגיש. היחס שלו כלפי אשתו עשוי לעורר אחת משתיים – קנאה בו או הערצתו. הוא נושא אותה על כפיים, מעניק לה את כל החום שבעולם. הוא מוותר לה, מפייס אותה, מרגיע אותה, מעצים אותה. באחרונה הוא התלבט בשאלה, איזו מתנה להעניק לה ליום הולדתה ה… לרגע הבזיק לי רעיון: ימימה אביטל.

היות שהוא מוקיר אותי ומעריך את דעתי הצעתי לו הצעה מקורית, הצעה שלא יוכל סרב לה (לדעתי!). מתנה שלא רק מי שתקבל אותה תזכה בה אלא גם הוא, המעניק אותה. סדנת ימימה. זו המתנה. הוא השתאה והתפלא ושאל איזו מתנה זו. חייכתי והשבתי, כי זו לא מתנה שעוטפים אותה בנייר-מתנה צבעוני. זולא מתנה שבירה. לא מצורף לה פתק החלפה. התפתחה בינינו שיחה ארוכה על ימימה אביטל.

הסיבה שבגללה חשתי וחשבתי שמתנה זו – סדנת ימימה – היא בדיוק המתנה המתאימה לו בשלב זה בחייו היא לא בגלל שהוא זקוק לתיקון בחייו, אף לא ל" כיוון כלים". ובכל זאת –
סדנת ימימה עשויה לתרום ולהועיל לו באופן לא ייאמן. אמרתי לו כי ימימה אביטל הייתה אישה, סליחה – אישיות מיוחדת. הוא התעניין על הרקע שה בפסיכולוגיה, במיסטיקה וגם במרחק הרב שעשתה מאז נולדה כסימה אבוטבול והפכה להיות ימימה אביטל. הוא התרשם עמוקות מהסיוע הרצוף והמתמיד שלה לחולים, שרבים מהם ריפאה בכוח תפילותיה.

החבר שלי הוא אדם מאוד רציונאלי, מחושב ושיטתי, אבל דווקא הקשר והחיבור של תורתה של ימימה אביטל והשיטה שפיתחה –חשיבה הכרתית – ריתקה אותו וקסמה לו. הוא קיבל את המתנה שלי בחיוך רחב. " הפתעת אותי", אמר לי, כשטפח על שכמי. סדנת ימימה תחולל שינוי בחייו. אני סקרן לשמוע על תחושתו כאשר יתחיל להשתתף בשיעורים שיתקיימו במסגרתה.

אף שחיוך קבוע נסוך על פניו, אני יודע שהוא סוחב משא כבש של טראומות מהעבר. הוא כפייתי בתחומים רבים והוא דורש מעצמו דרישות כמעט לא אנושיות. סדנת ימימה תפגיש אותו עם החלקים היותר רכים שבאישיותו. הוא ילמד לקבל את עצמו, לסלוח וגם, אכן, לחמול על עצמו.

ימימה אביטל תעשיר את חייו. סדנת ימימה תהיה עבורו מכרה של שקט ושלווה.