גם לאחר מותה, לפני 11 שנה, הפסיכולוגית המיסטיקנים הקבלית ובעיני רבים מחסידיה וממעריציה – האם הקדושה של תהליך הצמיחה, ההתפתחות והשחרור העצמי ממועקות העבר, ימימה אביטל, טובעת חותם עמוק בחייהם של אנשים רבים בכלל ושל נשים בפרט.

לימודי החשיבה ההכרתיתעל פי שיטת ימימה מתקיימים, בדרך כלל במגדרים נפרדים – נשים לחוד, גברים  לחוד. לימודי ימימה לנשים מתקיימים בקבוצות קטנות במרכזי ם שונים בארץ.

מטרצת הלימוד החווייתי הוא להשתתף במסע מרתק של גילוי עצמי. לעורר את הטוב ולהיפטר מהרע והשלישי, ממה שמעכיר את החיים וגורם למצוקות, לסבל, לאי שקט, לתחושת תסכול והעדר מיצוי הכישורים והפוטנציאל האישיים הגלומים בכל אחד ואחת מאתנו.

לימודי ימימה לנשים מאפשרת  להן שיח נשי שקט ואינטימי. ימימה לנשים היא לא רק מסגרת לצמיחה ולהעצמה עצמית אלא מעין קבוצת תמיכה, שבה חשות הנשים פתוחות מספקי כדי לשתף זו את זו גם בחולשות, בחששות, בפחדים,  בספקות ובהיסוסים. דווקא כאשר במהלך ההתוודעות ( וההתוודות) הן מגלות מה רב הוא המשותף להן המאחד בניהן הן מקבלות " זריקת עידוד" להמשך התהליך, להעמקתו ולהעשרתו.

לימודי ימימה לנשים מתקיימים במתכונת של סדנאות. היות שימימה אביטל לא השאירה משנה כתובה שיש בה תכנית לימוד שיטתית ומסודרת, ניתן לומר כי תכנית הלימוד מתהווה ומתגבשת כל העת, בכל  מרכז שבו לומדים אותם.

חשוב לציין, כי ימימה לנשים אינה מסגרת טיפולית אלא לימודית.   לימודי ימימה לנשים מכוונים להכשירן לחיים טובים ושקטים יותר, לאחר שכל אחת מהן עושה את העבודה המתאימה לה, בעיצומם ואחריהם.  העבר לא משמש כר לנבירה ולחיטוט בפצעיו ובטראומות שהוא מותיר אלא בסיס שממנו צומחים תוך כדי השלמה עם מה שלא ניתן לשנותו ושחרור עצמי מהמשקעים המהווים משקולות המונעות פריחה ושחרור.

ימימה לנשים היא  מתנה שכל אישה המודעת לעצמה ורוצה לחולל שינוי בחייה חייבת להעניק לעצמה וליקרות לה. לימודי ימימה לנשים אכן מחוללות שינוי עצום ולא אחת אף דרמטי בחייהן של נשים רבות.