זו שיטה שמתאימה לך, היא אמרה. זה לא טיפול, אל תחשוש. אל תירתע. שיטת ימימה היא שיטה של התבוננות. איש לא יכפה עליך דבר. הכול ייעשה בקצב שלך. שיטת ימימה היא כמו באר – אתה חופשי לשאוב ממנה רק מה שמתאים לך, את מי החיים שירוו את אישיותך.

ימימה הייתה צדקת גדולה, מיסטיקנית קבלית ששמרה בקנאות על פרטיותה. אפילו על הופעותיה הציבוריות היה עטוי מעטה של חשאיות. היא מיעטה להיראות בציבור. בשלב מסוים – אמרה לי הידידה שמשתתפת מזה שנים בשיעורים על פי שיטת ימימה – היא העלימה עצמה אפילו מעין תלמידיה בשעת השיעורים, כאילו ביקשה להמחיש בכך את החשיבות של תוכן הדברים ולא את מי שאומר אותם. הבנתי ממנה כי ייחודה של שיטת ימימה היא במתן חירות מלאה לכל תלמיד להפיק ממנה את מה שמתאים לחייו. ידידתי אמרה לי שעד היום בעיניה ימימה היא מקור להשראה. כאשר היא ( הידידה) נתקלת בקשיים היא חוזרת בעיני רוחה אל המקומות והזמנים בעברה שפצעו אותה. דווקא בחזרתה אל מקום ואל מקור הפצע היא מגלה בעצמה את יכולת הריפוי העצמי, את הכלים המסייעים לה להבריא את עצמה, להתחסן, להתחשל.

שיטת ימימה אינה מוחקת את העבר. היא גם אינה מתעלמת ממנו אלא משנה את זווית הראייה שלו. מה שהיה היה, אין מה לעשות. אין מה לחטט ולחפור. ימימה האמינה בכל אדם – בכישורים, ביכולות, ברצון לכונן את חייו על בסיס חיובי, שממנו יוכל לבנות את חייו ולהיבנות מהם.

ימימה לא הותירה אחריה תורה מובנית. היא לא הניחה יסודות תיאורטיים למשנתה. מי שממשיכים להניף את דגלה של שיטת ימימה אלה הם תלמידיה בכלל ותלמידותיה בפרט. שיעורים בנושא שיטת ימימה מתקיימים במרכזי לימוד שונים בכל רחבי הארץ. עשרות אלפי התלמידים של ימימה מניפים, באופן סמלי, את דגלי החופש והחירות הפנימיים שכל אדם באשר הוא זכאי וראוי להם.

אני, אמרה הידידה, כשהעמקנו את השיחה, חשה מאז התחלתי להכיר את שיטת ימימה שהחיים שי זורמים, מלאי אנרגיה. אני נדיבה יותר, סבלנית ואופטימית יותר. במובנים רבים ימימה היא האישה של חיי. בחיי.