ימימה מי?  אזרתי אומץ לב אזרחי, לחצתי בתוכי על הכפתור המפסיק את הזרמת הדם ללחיי הגורמת לסומק  שלי להיות שקוף ולהסגיר את מבוכתי, ניגשתי, עדיין מהוסס משהו, אל שולחן בקפה שבו ישבה  קבוצת בנות, ביקשתי סליחה ושאלתי מי זו  ימימה שהן מרבות לדבר בשבחה ומספרות זו לשו את ההשפעה העצומה שיש לאישה זו על חייהן.

עד היום אני זוכר את השיעור. התברר לי כי ימימה היא אישה מיוחדת, אישיות, אשר הלכה לעולמה לפני 11 שנה אבל השיטה הקרויה על שמה ממשיכה להכות גלים.  הבנות סיפרו על שינוי שחוללה האישה הזו בחייהן. מפיהן למדתי על החשיבה ההכרתיתהמונחת ביסוד השיטה, על היכולת של אנשים להשיב לעצמם, בבחירה מודעת ועם גיוס כוח רצון, שיווי משקל שטראומות מהעבר הפרו וערערו אותו. למדתי, כי ניתן לחיות בשקט ובשלווה ולהתמודד עם כל אתגר שהחיים מזמנים, תוך ראייה חיובית, במרץ, בציפייה לקראת העתיד כאל הפתעה נעימה.

לא מדובר בשיעורים משמימים. לימודי ימימה הם  מסגרת לימודית פתוחה וחופשית, אף שהיא מחייבת. מדובר בלימוד חווייתי, שבו כל אחד לומד מה שמתאים לו, באמצעות חומרים שהוא מביא לשיעור וחומרים שמשתתפים אחרים מביאים אליו.

חשיבה הכרתית היא חשיבה מושכלת, אשר אינה מתעלמת מהמרכיבים הרגשיים אלא משלימה עם מה שלא ניתן לשנותו אבל ניתן בהחלט לשנות את החשיבה אודותיו.

יש תלמידים של שיטת ימימה שחזרו בתשובה לא משום שהטיפו להם או שטפו את מוחם, אלא  מרצון חופשי ומבחירה חופשית. אף שימימה אביטל היתה אישה דתייה, מאמינה, אפופת הילת קדושים, היא לא  הפכה את הדת לדגל ולא ניסתה לכפות על איש אורח חיים דתי.

עשרות אלפי תלמידיה של ימימה בארץ הם מעין  קבוצת-תמיכה, הולכת וגדלה, אשר המכנה המשותף להם הוא גילוי האור הפנימי הנכון לכל אחד ואחת מהם. גילוי אור החיים, הכוח הנפשי, האנרגיה המזוקקת, החיוניות, האמונה בעתיד, היכולת להתגבר על מכשולים שהחיים מערימים בדרכם.

לכל אחד ימימה שלו, לכל אחת ימימה שלה.