הוד של קדושה האצילה ימימה על תלמידיה. אף שהיתה מיסטיקנית ומחוברת אל הספירות הקבליות, מעולם לא הטיפה לתלמידיה חזור בתשובה. מי מהם שעשו זאת חזרו בתשובה כהמשך ישיר, טבעי ומתבקש, לתחושתם ולתודעתם, מהתעמקות בתורתה ובשיטתה. לימודי ימימה אביטל המבוססים על שיטה המכונה חשיבה הכרתית מזמנת לתלמידיה חוויית גילוי עצמי מופלאה ומעצימה במסעם המרתק  אל שורש נשמתם.  מסגרת לימודי ימימה אביטל מפגישה עולמות תוכן של פסיכולוגיה ודת, אבל לא מדובר בתהליך דתי בכלל ובניסיונות להחזיר את התלמידים בתשובה בפרט.  כל שיטת ימימה מבוססת על רצון חופשי, על קצב אישי, על זיקוק של כל אדם את התמצית המתאימה לו.

 

לימודי ימימה אביטל, כמסגרת וכתהליך, מזמנים לתלמידים אפשרות להיות שרויים בקשב פנימי צלול ובהיר. בזיקוקם את מה שמעכיר את חייהם ומכביד עליהם, הם נעשים נקיים וקלים יותר, חופשיים וזורמים, נהנים מחדוות הגילוי של ממדים באישיותם שמעולם לא ידעו על קיומם קודם התנסותם במסגרת לימודי ימימה אביטל.

במהלך השנים, כך לפי ימימה, אנשים צוברים תסכולים, כעסים, זיכרונות מרים, הצצים וצפים בהזדמנויות שונות, בלתי צפויות לרוב, במהלך החיים. לימודי ימימה אביטל מאפשרים לתלמידים להתמודד עם הרגשות השליליים, הכאוטיים, המציפים אותם אבל לא להניח להם להכביד אלא להגיב לכל מצב נתון בשיקול דעת, באיפוק, מתוך תחושה של שליטה על הדברים.

לימודי ימימה אביטל שינו את חייהם של רבים מהמשתתפים בהם באופן שלא ניתן להפריש בעצמתו.  רבים מדווחים על שיפור לא ייאמן באופן שבו הם מתקשרים עם אנשים בכלל ועם הקרובים להם בפרט. הם מעידים על שיפור דרמטי בהספקים ובתפוקות, על שובה של שמחת החיים הפשוטה והטבעית שנשחקה והועמה עם השנים, על היותם קשובים, רגישים, סבלניים יותר כלפי תופעות בכלל ובני אדם בפרט.

לימודי ימימה אביטל הם מסגרת שבה כל תלמיד יכול להתחבר על קטעים המתאימים לו. היא אינה משנה סדורה מאחר שימימה לא הותירה חומרים כתובים העשויים להיות תשתית עיונית מסודרת ללימוד שיטתה. כל תלמיד שותף בכתיבת טקסטים  הנלמדים, ותלמידותיה שהפכו למורות לשיטתה אוספות חומרים , נדבכים נדבכים, וממשיכים להעביר את תורתה במסגרת לימודי ימימה אביטל.