היא אמרה לי שאני חייב להתנסות בשיטת ימימה. היא מכירה אותי. מי כמוה יודעת אותי מתוכי. מי כמוה מכירה את הרגישויות שלי, את הבטן הרכה, את היבלות, את שק הדמעות. ימימה, רק לימודי ימימה. אתה לא צריך שום טיפול. רק אתה יודע מה חסר לך, מה מעיק, מה מציק. רק אתה תוכל להגליד את פצע חייך. אני קשוב אליה ומקשיב לה. אם היא אומרת, היא ודאי יודעת על מה היא מדברת.

היא סיפרה לי על חברה טובה שלה שמשתתפת בשיעורים במסגרת לימודי ימימה, מיסטיקנית מופלאה שניחנה בכוחות עליונים, על-טבעיים, ביכולות תקשור מדהימות וביכולת לרפא אנשים בתפילותיה. הבנתי שלא מדובר בקוסמת.

התחלתי לגגל מעט אודותיה ברשת האינטרנט. הופתעתי מכמות תלמידיה, חסידיה, מעריציה המושבעים, האנשים שסוגדים לה, שהיא בפיהם אלה, אלילה, אלוהית.

ימימה אינה "חופרת", כפי שמכנים זאת הצעירים כיום, בנשמה. היא אינה מחטטת ואינה מחרטטת. לימודי ימימה הם לימוד שיטתה המכונה – חשיבה הכרתית.

אני עדיין בתהליך לימוד על לימודי ימימה. היא מצטיירת בעיני כאישה מיוחדת במינה, שהבליעה עצמה ונותרה נסתרת, מרצון ומדעת. אפילו את שיעוריה העבירה ימימה כשהיא אינה חשופה לעין תלמידיה, כאילו מבטלת בכך את מרכזיותה; כאילו אומרת – לא אני העיקר אלא תורתי, שיטתי.

החשיבה ההכרתית על פי ימימה נותנת לאדם כלים להתמודד עם חייו באופן נקי, ללא התניות מעברו בכלל ומבלי לתת לטראומות שחווה בעברו להשפיע על חייו בהווה. כאשר אנחנו פוגשים מצבים שונים, עלינו לפעול בהם מהמקום הרגוע והשקט שבתוכנו, מהמקום שמקבל דברים ולא מתנגד להם.

תלמידים שזכו לשמוע את דבריה של ימימה ממקור ראשן מעידים על חוויה מסוג מיוחד, עצמתי, שכמוהו כהארה וכהתגלות. לדבריה, היא קיבלה מ"כוחות עליונים" הארות ותובנות שאותם כינתה בשם 'חלקים'.

ימימה העבירה את תורתה חלקים חלקים, לא כמשנה סדורה ומובנית, לא במסגרת של תכנית לימודים קבועה ומערכי שיעור מסודרים. כל שיעור היה הפלגה בספינה אחרת ובים שונה במסע החיים המרתק, שהיא היתה קברניטו.
כיום נמנים עשרות אלפי אנשים עם קבוצות לימודי ימימה, בהם ידוענים מתחומים שונים ופשוטי העם. כל אחד מפיק מתורת ההכרה של ימימה את מה שמתאים לחייו, אשר איכותם משתפרת בכל היבט ומימד עם התוודעותו לשיטתה.