תסתכלו על ילדים. כמה  פשוט ותמים הוא עולמם. נקי. טבעי. זך. טהור. עם השנים אנחנו חדלים להיות ילדים  והופכים להיות נערים ולאחר מכן  אנשים מבוגרים. השנים עושות לא רק את שלהן אלא גם ובעיקר את שלנו. הם פוצעים ומצלקים אותנו. הם משקיעים בתוכנו משקעים של מרירות, טינה, חרטות, כעסים, קנאות, שנאות ושאר רגשות וזיכרונות מרים וחומציים, שלא רק מעכירים את הנפש אלא אף פוצעים אותה, מרוששים אותה. עם השנים רבים מאתנו זקוקים לעזרה, לכיוון, להסרת כתמים מהנפש, להתוויית דרך.

אחת ממורות הדרך המופלאות לצליחת מהמורות החיים היא הרבנית ימימה אביטל .  שאלו את מי שהשתתפו במסגרות שונות של לימודי ימימה על אודות חשיבה הכרתית והם יפצחו במונולוג מרתק על האופן שבו  השפיעה – ועדיין משפיעה, בתהליך שלא יסתיים לעולם – חשיבה זו על חייהם.

חשיבה הכרתית, לפי לימודי ימימה, מאפשרת לאדם להתמודד עם האתגרים שהחיים האמיתיים מזמנים לו חדשות לבקרים. הוא יכול לפגוש תופעות כשהוא עצבני ומריר ובכך, בעוד שיקול הדעת שלו מושפע מסערות הנפש שלו, לשבש לעצמו את ראיית המציאות ולקבל החלטות שגויות, אשר במקום לשפר את איכות חייו מרעה אותה. חשיבה הכרתית היא מעין מכון פנימי ל"טיהור שפכים", לזיקוק מרעלים, ממחשבות ומרגשות שליליות. בכוחו של אדם לרפא את עצמו, לפתוח את החסימות, להסיר את הבלמים, להתגבר על מכשולים.

ימימה כוננה שיטה הקרויה על שמה, שבמהלכה האדם עצמו הוא מורה הנבוכים שלו, הוא המפענח, המפרש, המתווה דרך. האדם, בתוך תוכו, יודע מה מתאים ומה נכון לו, מה אפשרי ומה רצוי עבורו.  לימודי ימימה המבוססים  על חשיבה הכרתית, בהירה,  רציונאלית, מקלים עליו את הצעידה במסע לגילוי עצמי, בכך שהם מחדדים ומבהירים עבורו את ההבדל בין  מה שמשרת אותו ועשוי להוביל אותו לחיים חדשים לבין מה שמתסכל ובולם אותו.

כל אדם מסוגל להשתית את חייו על חשיבה הכרתית. כל אחד וכל אחת מוזמנים ללמוד לימודי ימימה ולהתוודע אל מהותה של חשיבה הכרתית. לימודי ימימה הם לימודים חווייתיים,  המתקיימים בקבוצות קטנות. הם אינם שיעורי דת. אין בהם אף לא שמץ של פעילות מיסיונרית – לא מובלעת, ודאי שלא שקופה. לימודי ימימה הם  צעידה בדרך שקטה  לגילוי האור הפנימי שמאיר בכל אחד מאתנו.