ימימה, המיסטיקנית הקבלית שעירבה בשיטה שפיתחה  – שיטת החשיבה ההכרתית – יסודות מתחום הפסיכולוגיה ( היא בוגרת תואר ראשון בדיסציפלינה זו מטעם אוניברסיטת בן-גוריון) הניחה יסודות לדורות של תלמידים הלומדים את תורתה ואת השיטה הקרויה על שמה – שיטת ימימה – במרכזי לימוד שונים.

הלימודים, מטבעם ומהותם, מתקיימים במעין "מעבדה" אנושית. היות שהיא הותירה אחריה משנה כתובה, שיטתית ומסודרת, חומר הלימודים מועבר במין תלמידיה ומתהווה כל העת, בתרומה של התלמידים. המורה מנהלת את השיעורים במסגרת לימודי ימימה במתכונת של סדנה. המשתתפים מעלים חומרים מחייהם. סדנת ימימהמאפשרת להם לפתח ולהעמיק מודעות עצמית, ולפלס דרכים להגשמה עצמית, תוך נטרול המכשולים, ניקוי הנפש מטראומות  ושחרורה מחסמים הבולמים ומעכבים את הצמיחה ואת ההתפתחות.

ההעצמה האישית במסגרת סדנת ימימה מעניקה כלים למשתתפיה לתיקון חייהם. הודות להבנתם את התופעות השונות בחייהם והפיכתם מנוף לשינוי – מתהדק, מתחזק ומועצם הקשר שלהם אל עצמם ואל זולתם. זרעי השינוי הנזרעים במהלך פעילותה של סדנת ימימה מאפשר להם לשפר את כל מעגלי חייהם – האישיים, המשפחתיים, החברתיים. מנהלים שהשתתפו בה מודים ומעידים כי סדנת ימימה הפכה אותם להיות רגישים וקשובים יותר לעצמם ולזולת, מחודדים וממוקדים יותר במטלות שמוטלות עליהם. ההספקים והתפוקות  שלהם גדלו לעין שיעור מאז למדו להסות את הרעשים בחייהם.

סדנת ימימה מעניקה למשתתפים בה להתוודע אל אישיותה המיוחדת של האישה אשר הסדנה קרויה על שמה. היכרותם את האישה ואת שיטתה מובילה אותם אל דרך  שקטה ורגועה בחייהם. בהדרגה, בעיצומו של הלימוד בשיטת החשיבה ההכרתית של ימימה, הם לומדים להיפטר ממתחים, ממשקעים, ממצוקות פנימיות.  ההולכים בדרך שסללה ימימה באישיותה ובתובנותיה הם  מסלקים  מחייהם סבל ותסכול וחווים שחרור אמיתי.

לא מעט מבוגרי סדנת ימימה, בין אם הם נמנים עם פשוטי העם ובין אם הם מוכרים כידוענים, מעידים כי הם מצאו אושר ושלווה ומרגוע לנפשם. מנהלת בכירה באחת החברות הגדולות במשק אמרה לאחר השתתפותהבסדנה על פי שיטת ימימה כי היא גילתה, להפתעתה ולאושרה, כי האושר נמצא בתוכה והוא זמין לה בכל פעם שהיא מתחברת אליו.