ימימה מוכרת מימים ימימה ישה מסתורית, שנותרה עלומה וחידתית, בלתי מפוענחת עד תומה, גם למי שהתוודעו אליה ואל תורתה. ימיה, שעלתה ארצה ממרוקו, בת – אחת משבעה אחים ואחיות – להוריה, שמחה ויעיש, בשנת 1951 , התחילה את חייה הבוגרים כמורה בבית הספר היסודי.

לימים סיימה לימודי תואר ראשון בספרות צרפתית באוניברסיטת בן-גוריון (בשעתו התגוררה בבאר שבע אולם לאחר מות בעליה, אליעזר, בימים שלאחר מלחמת ששת הימים, עברה לתל-אביב), שם סיימה באוניברסיטה לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה. אפשר שמקצוע זה שימש בסיס לכינון שיטה הקרויה עד היום על שמה – שיטת ימימה Buy Cheap Celadrin Without a Prescription . שיטת ימימה, או תורתה, שאותה פיתחה והעבירה את עיקריה ב"מכון המעיין", שייסדה וניהלה, מבוססת על עירוב בין יסודות פסיכולוגיים ומיסטיים-קבליים. ימימה, אשר ביססה את משתנה על חשיבה הכרתית, טענה שכל אדם יכול ליצור בחייו את השקט והרגיעה שהוא זקוק להם לצורך תפקודו השוטף. כך, כשהוא רגוע ושלו, הוא יכול להתקרב אל המהות האמיתית שלו, אל גרעין הנשמה. חרף המשקע הדתי העמוק בשיטתה, ימימה מעולם לא הטיפה לחזרה בתשובה. חזרתם בתשובה של חלק מתלמידיה הם פועל יוצא של התעמקותם בשיטתה.

ימימה נחבאה אל הכלים, במלוא מובן משמעותו של הביטוי. את שיעוריה העבירה כשהיא נסתרת- מבחירה- מעין תלמידיה. ביטול עצמה לא נבע רק מצניעותה המופלגת, אלא מתפיסתה את עצמה כצינור בלבד להעברת הידע, אשר את חלקו קיבלה, לדבריה, בדרך של תקשור, ככלי קיבול לידע קוסמי.

שיטת ימימה מועברת מפה לאוזן, אף שבמהלך השנים והודות לתלמידיה ומעריציה המושבעים נכתבו לא מעיט חומרים אודותיה. היא עצמה מעולם לא העלתה על הכתב באופן מסודר את עיקרי שיטתה.

ימימה כמעט לא נראתה ברבים. היא אסרה לצלם אותה, לא מסרה דבר על חייה הפרטיים ( היו לה בן ובת).

ימימה הלכה לעולמה בשנת 1999. עד היום קיימים מרכבי לימוד הקרויים לימודי שיטת ימימה.
אחד ממאפייני שיטת ימימה ומאופן לימודה הוא בכך, שכל תלמיד וכל תלמידה יכולים לשאוב ממנה את מה שמתאים בה, לתחושתם ולדעתם, לחייהם. רבים הגיעו בתהליך הלימוד לניקיון פנימי, לתחושה של טוהר מזוכך. חסמים נפתחו והחלה זרימה חופשית של אנרגיית החיים שלהם. רבים מדווחים על שיפור דרמטי שחולל לימוד השיטה של ימימה בכל תחום בחייהם – בעבודה, במשפחה, ביחסים עם ילדיהם, בחוגים שהם נמצאים בהם ועוד. התפקוד השתפר, התפוקה עלתה והכול – בטבעיות.