המסע של אברי גלעד ושיטת ימימה

תורת ההכרה החשיבתית של ימימה מוסיפה ללטף גלים ( היא אינה מכה אותם כי הכול בה נעשה באיפוק ובמתינות) בים החיים שבו רבים מאתנו עושים תנועות סתמיות, אינסטינקטיביות, במאמץ להישאר עם הראש מעל פני המים ולא לטבוע… לימוד שיטת ימימה הוא לימוד תודעתי אבל בו בזמן הוא גם לימוד חווייתי – מסע מעמיק לגילוי עצמי. ימימה, אשת תורת הסוד הקבלית, לא הטיפה ולא ראתה בתורתה תורה בלעדית. היא פתחה שערים ועודדה אנשים לבוא בהם ולגלות את עצמם, עם כלים ותובנות שהיא סיפקה להם והעשירה אותם בהם. אחד מתלמידיה היותר ידועים של שיטת ימימה הוא המנחה, איש הרדיו והטלוויזיה אברי גלעד. לכאורה, מה לו, לבדרן התזזיתי, אשר לא אחת שב ומצהיר על היותו לקוי קשבה וריכוז, ולתורתה של ימימה, המחייבת ריכוז, התבוננות פנימית בתהליך ארוך, המחייב עקביות והתמדה? ובכל זאת – אברי גלעד הוא אחד משגריריה הנאמנים של ימימה בפרט ושל תורתה בכלל. הוא רואה ומכנה עצמו כלשכת גיוס קטנה של תלמידים ללימוד שיטתה.

בדברים שנשא אברי גלעד באחד מימי השנה למותה ציין, בין השאר, כי במודע לא השאירה אחריה ימיה דבר שיהיה בו משום עידוד פולחן אישיותה והעצמתו. היא לא הותירה משכן לזכרה ולא ייסד קרן מלגות על שמה. כל חייה ראתה עצמה רק כלי, צינור להעברת מסרים, אשר את חלקם קיבלה, לדבריה מ"חוצנים".

השפעתה של ימימה על חייו של אברי גלעד רבה ומשמעותית. אף שלא תמיד הוא מזכיר את היותה המקור לשינוי שחל בו – ניכרים בדבריו ובעדותו על עצמו טביעות אצבעותיה של ימימה. בשנים האחרונות, ודאי מאז החל ללמוד את שיטת ימימה, הפך אברי גלעד מתון יותר, פתוח, מפויס עם עצמו, פתוח להכיל בתוכו גם דעות שהוא מתנגד להן, מאמין ומבין שלכל אדם דרך אישית ייחודית לו.

אברי גלעד ודאי אינו יחיד, אשר התוודעות על החשיבה ההכרתית של ימימה אפשרה לו לעשות סדר בחייו בכלל ולראות אפשרות לכונן סדר ולהגיע לשקט ולרוגע פנימיים בעולם הכאוטי והמלא רעשים- חיצוניים ופנימיים.

3 תגובות בנושא “המסע של אברי גלעד ושיטת ימימה”

  1. כל ההתעסקות הזאת באברי גלעד וכל המפורסמים האחרים שלומדים ימימה היא התעסקות חסרת תועלת.
    סוג של אישור למי שחושב שזה מוזר או מביך ללמוד את שיטת ימימה אז אומר לחברים "גם אברי גלעד לומד את זה" ונותן לעצמו אישור.. זה לא מקום חזק.
    בעיני אין צורך לשווק את השיטה, היא עברה מפה לאוזן וזה היה מצויין.
    אני מכיר כמה תלמידים שהפסיקו ללמוד ימימה אצל מורה מסויים מפני ששי אביבי למד אצלו, המורה הפסיק להתייחס לשאלות תלמידיו ורק לשי אביבי ענה בעניין רב, והתפאר בפני כל מען דבאי על תלמידו המפורסם, וכך הפסיד כחמישה תלמידים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *